Sakarya Mh. Atatürk Blv. 20. Sk. No: 1 Ayvalık / Balıkesir Tel: 0266 312 33 55

AYVALIK KÜLTÜR SANAT

13 Ağu

Ayvalık Kültür Sanat Günler 21 Ağustos’ta başlıyor!

Tatilinizi Ayvalık’ta geçiriyorsanız eğer pek çok değerli sanatçının etkinliklerinin yer alacağı bu özel festivali kaçırmayın.

Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, 21 – 27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Kültür Sanat Günleri’nde bu yıl sekiz farklı mekânda on yedi farklı etkinlik özenle hazırlandı. Sanat yelpazesini bu yıl da geniş tutan Ayvalık Belediyesi, müzikten edebiyata, söyleşiden resim ve fotoğraf sergilerine, tiyatrodan, dans gösterimlerine, atölye çalışmalarından, panellere kadar birçok etkinliği sanatseverlerin beğenisine sunacak. Bu yılki etkinlerde de farklı kültürlerin bulunduğu Altınova ve Küçükköy bölgeleri de ön plana çıkacak. Festivalin sunuculuğunu ise, Tarihçi, Kamu Yönetimi Uzmanı ve Hitabet eğitmeni Gökhan Bayram üstlenecek.

Festivalde neler var?

Bir yıl boyunca özenle hazırlanan organizasyonlarda, İzmir Devlet Opera ve Balesi, Ünlü Ressam Muzaffer Akyol, Karşıyaka Oda Orkestrası, Uygur Tiyatrosu, Mask Atölyesi, Eylem Sürer, Yazar Doğan Hızlan, Yazar Ali Canip Olgunlu, Ses sanatçıları Aysun – Ali Kocatepe, Ayvalıklı Fotoğraf Sanatçısı Önder Aksoy, Ünlü Müzisyen Doğan Canku’nun yanı sıra Ayvalık Müzik Derneği ve Ayvalık Belediyesi Mesut Duran Derneği, ve festivalin finalinde İzmir Marşı yorumuyla ülkemizi gururlandıran Sanatçı Haluk Levent Ayvalıklı sanatseverlerin beklentilerini farklı bir boyuta taşıyacak.

Sabahattin Ali anısına fotoğraf sergisi

Program, 21 Ağustos Pazartesi Günü 16.30’da Ayvalık Muhabbet Sokağı’nda bulunan sanat galerisinde, Türk Edebiyatına büyük ölçüde yön veren toplumcu yazar ve şair Sabahattin Ali adına düzenlenen fotoğraf sergisi ile ardından yine aynı mekanda unutulmaz yazarın kızı Prof Dr. Filiz Ali, Şair Asuman Susam ve Türk akademisyen, yazar ve küratör, Sevengül Sönmez’in paneliyle başlayacak.

Gençer: Sanatın ışığını kenetlenerek gösterelim!

Son yıllarda sayısız sanatçıya ev sahipliği yapmasıyla bilinen Ayvalık’ın, Belediye Başkanı Rahmi Gençer ” Ayvalıklı hemşerilerimizin ve misafirlerimizin merakla beklediği özel günlere geldik. Bu yıl üç hafta daha öne aldık ve kentimizin hak ettiği bir programı hazırladık. Kentimiz zaten yüzyıllardır sanatçılara ilham olmuştur ve aynı zamanda sanatçılar da Ayvalık’a şey katmıştır. Ayvalık’ın tanıtımında büyük rol oynayan bu organizasyonları sürdürdüğümüz için de ayrıca oldukça mutluyuz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da organizasyonlarımızda da hemen hemen bütün sanat dallarına yer vermeye çalıştık. Bizi yalnız bırakmayan sanatçılarımıza, kentimizde sadece sanat için geldikleri tek tek teşekkürlerimizi sunuyorum. Heyecanlıyız ve sanatçılarımızı, Ayvalıklı sanatseverlerin yanı sıra değerli misafirlerimizle buluşturacağız. Gelin birlik ve beraberliğimizi sanatın ışığı altında kenetlenerek gösterelim.”dedi.

Leave a Reply

4 × 1 =