Sakarya Mh. Atatürk Blv. 20. Sk. No: 1 Ayvalık / Balıkesir Tel: 0266 312 33 55

HAKKIMIZDA

Ayvalık'ın Kalbinde Bir Soluk

OTELİMİZ

Ayvalık mimari özellikleri göz önününe alınarak eski ve yeni mimari öğelerin birbiriyle uyumu içerisinde inşa edilmiştir.Yöreye özel sarmısak taşıyla yapılmış taş duvarlar bulunmaktadır.Balıkesir ilinin uluslararası giriş çıkış yapılan limanına 100 m mesafede uluslararası Körfez Havaalanına 20 dk mesafededir.

ODA KAPASİTESİ

Bir ayağı medeniyette diğer ayağı doğayla iç içe olan denize sıfır konumdaki tesisimizin odalarında sabah uyandığınızda kendinizi gemi güvertesindeymiş gibi hissedeceksiniz.Ferahi Evler’in 18 odası konuklarına geçmişin atmosferi ile günümüzün konforunu bir arada yaşatmak için tasarlandı.

KAHVALTI

Kahvaltıda sunulan malzemelerin çeşitliliği ve lezzeti Ferahi Evler’e özgü olup kendi ellerimizle hazırladığımız çekiçte ve çizme Ayvalık zeytinleri muhteşem Ayvalık tulum peyniri ve taze lor ikramımız sizleri beklemektedir.

Hikayemiz...

Doğduğum Rum evi yıkık dökük bir vaziyetteydi. Çocukluğumun geçtiği bu mekan türlü hatıralara içinde barındırıyordu. Denizinde, ağacında, balığında, duvarında, kısacası her köşesinde kendimden izler vardı. Baba yadigarını ayağa kaldırmak, hatıralarıma yeni bir mekan kazandırmak ve Ayvalık’a yakışır bir konaklama tesisi kazandırmak için kolları sıvadım. Daha emekli olmadan, 2000’li yılların başından itibaren çalışmalara başladım. Türlü uğraşlar sonucu, çocukluğumun hatıralarına sizlerin de tanık olması için Ferahi Evler Butik Oteli 2010 yılında açtık. Eşim ve ben sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

Çocukluk
Taş duvarlar
Deniz